معرفی دانشکده

اطلاعیه ها
آخرین اخبار

دانشکده علوم ریاضی :

بن مایه این دانشکده، گروه ریاضی می باشد که در سال 1353 جهت تائیرگذاری بر روند تحصیلات تکمیلی کشور با استفاده از اساتید به نام شکل گرفت. پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و در سال 1366 با پذیرش دانشجو در رشته ریاضی کاربردی گامی موثر در جهت گسترش دانش ریاضی به همراه کاربردهایش در سطح استان و کشور برداشت.

گروه ریاضی که از این پس در دو گرایش محض و کاربردی به فعالیت هایش ادامه می داد در سال 1376 اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد نمود. با توجه به توانایی های بالقوه ای که در گروه وجود داشت دانشگاه مازندران توفیق تربیت دانشجویان دوره دکتری ریاضی را از سال 1381 یافت. در کنار تلاش های انجام یافته در گروه ریاضی، گروه آمار فعالیت های مستقل خود را با عنوان رشته آمار از سال 1381 آغاز نمود. این گروه از سال 1384 موفق به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد گردید. علاوه بر گروه های مذکور، گروه علوم کامپیوتر از سال 1383 با پذیرش دانشجو گامی موثر در توسعه کاربردهای ریاضی برداشت.

با رشد کمی و کیفی گروه های ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در سال 1389 دانشکده علوم ریاضی رسما آغاز به کار نمود. درسال1390 مقطع کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر گرایش محاسبات در دانشکده راه اندازی شد و اقدام به پذیرش دانشجو نموده است.
اعضای هیئت علمی دانشکده علوم ریاضی علاوه بر تدریس یا پژوهش در شاخه های گوناگون ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر با عضویت در انجمن های علمی و همکاری با آنها در انجام سمینارها و کنفرانس های معتبر نقشی موثر در ارتقای دانش ریاضی و کاربردهای آن دارند.