چاپ        ارسال به دوست

مسابقات ریاضیی

دهه ریاضیات

به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران. به همت انجمن های علمی ریاضی. آمار. علوم کامپیوتر. نجوم و اختر فیزیک و بازی رایانه ای و معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران، نمایشگاه "زیر سقف ریاضیات" به مناسبت دهه ریاضیات در دانشکده  علوم ریاضی برپا شد.

بر اساس این گزارش. انجمن علمی ریاضی به منظور عمومی کردن علوم ریاضی به عنوان یکی از ارکان توسعه علمی. صنعتی و فرهنگی کشور و نشان دادن کاربرد ریاضیات در سایر علوم. به  همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه.  رییس دانشکده علوم  ریاضی و با همکاری انجمن های علمی دانشکده اقدام به برپایی غرفه های "زیر سقف ریاضیات "نموده است.

در این غرفه ها که از تاریخ 28 لغایت 30 مهر ماه سال جاری در محل ورودی دانشکده علوم ریاضی برپا شد، دانشجویان سعی کردند ضمن معرفی  اساتید دانشکده علوم ریاضی. برگزاری مسابقات هیجان انگیز. معرفی دانشمندان ریاضی و پخش کلیپ. فعالیت های انجمن  های علمی دانشکده را در معرض نمایش بگذارند که مورد توجه مخاطبان نیز قرار گرفت.

مسابقات بازی ریاضی به منظور شیرین سازی هرچه بیشتر ریاضی برای دانشجویان، درک بیشتر کاربرد ریاضی در تمام زندگی را می توان از برنامه های جانبی دیگر  این غرفه ها نام برد. در این غرفه ها همه ی  انجمن های علمی دانشکده فعالیت داشتند.

در تاریخ 8 آبان، اختتامیه دهه ریاضیات با حضور اساتید دانشکده و مهمان ویژه مراسم، پرفسور اسمعیل بابلیان در دانشکده برگزار شد.

در این مراسم از انجمن های فغال دانشکده تقدیر و تشکر به عمل آمد.


١٢:١٥ - 1397/09/06    /    شماره : ١٩٠٥٥    /    تعداد نمایش : ١٥٢خروج